راهنمای خرید طلا

راهنمای خرید طلای دست دوم

راهنماي خريد طلاي دست دوم

چرا خرید طلا دست دوم ممنوع است؟

یکی از گزینه هایی که ممکن است برای خرید طلا و جمع آوری سرمایه به ذهن بسیاری از افراد برسد آن است که به سراغ طلای دست دوم یا به عبارتی همان طلای دست دوم بروند.

اما باید در چنین مواقعی دقت داشته باشند که خریدن طلای دست دوم از جانب قانونگذار کشور ما ممنوع است و دارای مشکلات فراوانی میباشد.

شاید اکنون یکی از چالش های ذهنی که برای شما ایجاد شود آن باشد که چرا باید از خرید این نوع طلاهایی که بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی هستند، خودداری کنیم؟

در پاسخ به این سوال شما، دلایل ممنوعیت خریدن طلای دست دوم را از جنبه ی اجتماعی و شخصی مورد بررسی قرار می دهیم تا اطلاعاتتان در این زمینه افزایش پیدا کند.

طلای دست دوم

1

بیشتر طلاهای دست دوم، قابلیت ردیابی ندارند و کنترل کردن خرید و فروش آنان کار بسیار سختی می باشد و همین موضوع نیز باعث میشود تا امروزه شاهد بروز بسیاری از کلاهبرداری ها و سوء استفاده افراد سودجو از این موضوع باشیم.

2

از آنجایی که طلای دست دوم دارای قابلیت کنترل و ردیابی نمی باشد، ممکن است فاقد استاندارد های کیفی لازم باشد. ( مانند وجود ناخالصی بسیار زیاد و عیار پایین طلا و.. )

3

طلاهای دست اول دارای کد سازنده میباشند و در صورت وجود هرگونه مفقودی و یا مشکلات دیگر، قابلیت پیگیری قانونی را دارند اما طلاهای دست دوم اصولا این کد را ندارند یا طی عملیات های خاصی این کد از بین میرود.

4

متاسفانه خریدن طلای دست دوم و بدون اجرت باعث ضرر رساندن به صنعت طلاسازی کشور میشود و از لحاظ اقتصادی این خسارت جبران ناپذیر میباشد.

5

توجه داشته باشید که بسیاری از بیماری های پوستی ممکن است توسط طلای دست دوم بو خریداری این نوع طلا به اشخاص منتقل شود و بهداشت جامعه را به خطر بیندازد.

6

خرید و فروش طلای آب شده به تدریج باعث تورم و نوسانات شدید در بازار طلا و سرمایه می گردد و این موضوع در نهایت باعث آسیب به خود مردم می شود.

7

هیچگونه امار دقیقی نمیتوان از گردش های مالی طلاهای دست دوم بدست اورد و این موضوع شفافیت بازارهای اقتصادی را زیر سوال میبرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *