راهنمای خرید طلا

تشخیص اصل و تقلبی بودن طلا

تشخیص اصل و تقلبی بودن طلا

قبل خرید طلا از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید

یکی از دغدغه های افراد قبل از خرید طلا آن است که چگونه باید متوجه شوند که طلای خریداری شده اصل است یا انکه دارای ناخالصی میباشد و تقلبی است ؟

حقیقتا موضوع اصل بودن طلا در جوامع امروز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد؛

چرا که بابت آن هزینه ی نسبتا زیادی پرداخت میشود و مسلما انتظار می رود که در مقابل هزینه ی پرداختی کالای اصل را دریافت کنیم.

اما باید از چه روشی برای تشخیص اصل بودن کالا استفاده کنیم؟

آیا اصلا روشی وجود دارد که به صورت قطعی ما را از اصل بودن طلا آگاه کند؟ به چند مورد از این روش ها که تضمین شده و صد درصدی میباشند، اشاره میکنیم:

آمونیاک

استفاده از آمونیاک: مایع آمونیاک در هنگام برخورد با سطح طلای سفید باید اصولا رنگ طلای سفید را تیره تر کند.

سرکه

جالب است بدانید که استفاده از سرکه یکی از بهترین و قویترین روش هایی میباشد که برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن طلا به شما کمک خواهد کرد.

طلا را داخل سرکه گذاشته و پس از 5 دقیقه به سراغ ان بیایید. اگز طلای شما تغییر رنگ داده باشد، کالا تقلبی است و طلای اصل دچا هیچ گونه تغییر رنگی نخواهد شد.

روکش طلا

یکی از روش های کلاهبرداری که این روزها بسیار از آن استفاده می شود آن است که برخی از متقلبان با کشیدن روکش طلا بر روی فلز های دیگر آن را به نام طلای اصل به دیگران می فروشند.

برای انکه در چنین مواقعی متوجه این موضوع شوید، کافی است تا یک آهنربا همراه داشته باشید.

اصولا طلای اصل جذب اهنربا نخواهد شما و اگر کالای شما به آهنربا بچسبد، یعنی تقلبی می باشد و تنها از روکش طلا استفاده شده است.

مواد اسیدی

اسید و مواد اسیدی قوی نیز ( مانند وایتکس) می توانند باعث تغییر رنگ کالاهای تقلبی شوند.

اسید بلافاصله کالاهای تقلبی را از بین میبرد ( یا باعث سوزاندن قسمتی از آن و یا باعث تغییر رنگ آنها به سبز و قرمز میشود).

اما در حالت کلی پیشنهاد میشود که از این روش استفاده نکنید چرا که ممکن باعث آسیب دیدگی برخی از زیورآلات طلا ( به خصوص طلاهای ریز و ظریف) شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *