راهنمای خرید طلا

نشانه های کلاهبرداری در فروش طلا

نشانه هاي كلاهبرداري در فروش طلا

بی دقتی در هنگام خرید این کالای قیمتی و پر ارزش ممکن است شما عزیزان را به دردسر بزرگی بیندازد، توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر می خواهید خریدی امن و مطمئن داشته باشید به مراکز معتبر خرید طلا در اصفهان مراجعه نمایید. تا علاوه بر قیمت های منصفانه طلا در اصفهان، خریدی مطمئن و لذت بخش داشته باشید.

گاه سازی از راههای کلاهبرداری در طلا فروشی

آگاه سازی از راههای کلاهبرداری در طلا فروشی چگونه است؟ این روزها با توجه به تب و تاب بازار طلا و سکه، افراد سودجو از فضای پیش آمده سوء استفاده می کنند و از هموطنان عزیز کلاهبرداری می کنند.

شایان ذکر است بدانید که امروزه با توجه به شرایط پیش آمده بیماری مهلک و خطرناک کرونا، عدم صرف انرژی و وقت و نوسانات بازار طلا، موجب شده تا با قیمت های گزاف و غیر واقعی در پیام رسان و شبکه های اجتماعی متوجه شویم.

کاربران اینترنتی آزادانه با روش های گوناگونی از جمله ارسال بدلیجات و نقره به جای طلا دست می زنند. همچنین دریافت بیعانه و عدم پاسخگوی و … هموطنان را فریب دهند و از آنها کلاهبرداری کنند.

ممکن است افرادی تمایل به خرید  طلا برای پس انداز داشته باشند. نحوه محاسبه قیمت طلا اصفهان توسط طلا فروشان بر طبق فرمول زیر حساب می شود.

محاسبه قیمت طلا

درصد مالیات + درصد سود + وزن ( اجرت هر گرم × قیمت هر گرم) = قیمت کل

در هنگام خرید طلا باید به چند نکته اساسی و قیمت طلا در اصفهان توجه نمود که این امر باعث می شود تا از بسیاری از مشکلات اساسی دور بمانید، عبارتند از:

از فروشنده تقاضای فاکتور کنید، ارزش فاکتور طلا زمانی متوجه می شوید که بخواهید آن را بفروشید. در حقیقت فاکتور به نوعی سند مالکیت شما بر روی آن قطعه طلا به حساب می آید. به علاوه برای اثبات جعلی نبودن، تقلبی نبودن و سرقتی بودن طلا، فاکتور نقش بسیار اساسی و مهمی دارد.

راهنمای خرید طلا

اگر شما عزیزان هم از آن دسته افرادی هستید که برای پس انداز اقدام به خرید طلا نموده اید، در گام اول طلای دست دوم خریداری نمایید.

با این کار هزینه اضافی برای اجرت پرداخت نمی کنید و با آن پول، گرم طلای بیشتری را خرید می کنید. چنانچه گزینه خرید طلای بدون اجرت را نمی پسندید. طلایی را انتخاب کنید که اجرا کمتری داشته باشد.

اگر از فروشنده طلا فروشی شنیدید که قیمت طلای به دلیل آنکه طلای خارجی است بیشتر است، از خرید آن صرف نظر کنید.

مواظب باشید به اسم طلا، پلاتین نخرید و طلای دست دوم را به جای طلای تازه نخرید.

در هنگام خرید طلا حتما با خودتان ماشین حساب به همراه داشته باشید. یکی از شگردهای فریبانه برخی از طلافروشان این است که هیچوقت قیمت هر واحد گرم طلا را در فاکتور یادداشت نمی کنند.

فقط به نوشتن وزن کل و قیمت کل بسنده می کنند. این امر موجب می شود تا در آن لحظه متوجه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *