اخبار طلا

در ایران چ مقدار طلا مصرف میشود ؟

در ایران چ مقدار طلا مصرف میشود

بهتر است بدانید که ایران به علت آنکه بر روی کمربند کانی سازی طلا قرار گرفته است، پتانسیل بسیار بالایی برای تولید و مصرف این ماده گرانبها و قیمتی در اختیار دارد.

این در حالی است که اکنون تنها 74 کانی طلا در ایران عزیزمان شناخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مقدار مصرف طلا در ایران و مقایسه آن با مصرف جهانی

آیا می دانید که ایران در سال 2015 با مصرف 4/35 تن طلا به عنوان نهمین مصرف کننده جهانی محسوب می شده است؟

این در حالی است که در سال 2016 در جایگاه ششم قرار گرفت. شایان ذکر است بدانید که این فلز خوشرنگ و گرانبها از زمان پادشاهان و فرمانروایان خیلی دور مورد توجه و استقبال اقوام مختلف گرفته است.

بر طبق تازه ترین خبرها اولین زمان استفاده از این فلز پر طرفدار و قیمتی به 4000 سال پیش از میلاد در نزدیک اروپای شرقی به عنوان ابزار زینتی بر می گردد.

بهتر است بدانید که میزان طلای ذخیره شده در خزانه ایران محرمانه است، از مقدار دقیق آن اطلاعات دقیقی در دست نیست.

مقایسه آمار مصرف جواهرآلات در کشورهای مختلف

در سال 1398 آمارهای مختلفی در ارتباط جایگاه ایران از لحاظ مصرف طلا وجود دارد. ارقام منتشر شده از سوی وزارت صنعت و معدن نشان از آن می دهد که ایران در قیاس با کشورهای دیگر در رتبه 46 قرار دارد در صورتی که در بین کشورهای آسیایی، جایگاه دوازدهمین را دارد.

در حالی که طبق آمار غیر رسمی مقدار مصرف این فلز زینتی و گرانبها موجب شده تا ایران در میان 10 کشور خاص مصرف کننده قرار بگیرد و طبق برخی گزارشات دیگر در رتبه 5 قرار بگیرد. بیشترین مورد مصرف شامل: دستبند طلا، گوشواره طلا، زنجیر طلا است.

طبق مرکز آمار سال 2018 آمریکا با 8 هزار و 407 تن طلا بیشترین ذخایر گرانبها متعلق به این کشور است، کشور آلمان با 3 هزار 483 تن، فرانسه 2 هزار ۵18 تن در حالی که کشور عزیزمان ایران بر طبق آمار سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی تولید آن 1 هزار و 128 کیلوگرم رسید. در قیاس با سال 97 با رشد 13 درصدی داشته است.

در تمام نقاط مختلف جهان، فرهنگ پس انداز دارای تنوع می باشد. بهتر است بدانید در کشورهای که امنیت سرمایه گذاری در آن بسیار پایین می باشد موجب شده تا از طلا و جواهرات به عنوان مطمئن ترین وسیله و بدون دغدغه ترین وسیله برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند.

طلا علاوه بر آنکه جلوه بسیار زیبا و مطمئن ترین ابزار برای پس انداز است موجبات برتری و محبوبیت فراوانی در میان تمام کشورهای جهان را فراهم کرده است. عمده ترین مصارف طلا در کشور ایران برای ساخت جواهرات است.

چه کسی می گوید که مصرف جواهرآلات در ایران کم است!؟
آمارها و شواهد عکس آن را نشان می دهد. عده ای از سر تفریح، عده ای از علاقه و عده ای برای اهداف اقتصادی خرید می کنند. شما جزو کدام دسته هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *