اخبار طلا

معرفی جواهرات و انواع آن در ایران

معرفی جواهرات و انواع آن در ایران

برای ساختن جواهرات از سنگ های قیمتی و فلزات مقاوم و با ارزش استفاده می شود که برای ساخت زیورآلات و جواهرات به صورت ست و نیم ست استفاده می شوند.

همچنین افرادی که قصد خرید ست طلا یا جواهر را دارند به کیفیت و خلوص جواهر توجه زیادی دارند.

جواهرات و انواع آن

برای ساختن جواهرات از سنگ های قیمتی و فلزات مقاوم و با ارزش استفاده می شود که برای ساخت زیورآلات و جواهرات به صورت ست و نیم ست استفاده می شوند. همچنین افرادی که قصد خرید ست طلا یا جواهر را دارند به کیفیت و خلوص جواهر توجه زیادی دارند.

طلا

به دلیل مقاوت و استحکام لازم و همه جوره در جواهر سازی استفاده می شود.

طلا در عیار های گوناگون تولید می‌شود که به غیر از عیار 24 که بالاترین عیار طلا است بقیه ی عیار ها در دسته ی جواهرات قرار می‌گیرند.

خود فلز طلا به دلیل نرم بودن نمی تواند به تنهایی برای ساخت جواهرات استفاده شود بلکه به آن فلزات نیکل، نقره، پلاتین، مس و… اضافه می شود تا مقاومت و کیفیت لازم برای ساخت جواهر در آن ایجاد شود

نقره

مانند فلز طلا نقره هم به طور خالص فلز نرمی است که لازم است با فلز مس ترکیب شود.

همچنین نقره با گذر زمان و تماس با مواد گوناگون ممکن است تغییر رنگ دهد که با پولیش جلا دادن رفع می شود.

تیتانیوم

فلز تیتانیوم از سخت ترین فلز هاست به طوری که سه برابر فولاد مقاوم و سخت است.

این فلز را می توان با حرارت دادن به رنگ های مختلف درآورد. و یکی از ویژگی های مثبت این فلز این است که پوست را دچار حساسیت نمی کند.

پلاتین

این فلز هم از فلزات بسیار سخت، سنگین و مقاوم است که معمولا با مس، تیتانیوم، رودیوم و… ترکیب می شوند.

الماس

در بین همه ی جواهرات الماس با ارزش ترین آن ها الماس است.

الماس از تک اتم کربن ساخت شده و سخت ترین ماده شناخته شده در کره زمین است. ارزش الماس یه سه عامل: نوع تراش، درخشندگی و وضوح و رنگ آن بستگی دارد هر چه بزرگ تر باشد با ارزش تر و گران بها است.

و در آخر به نکات نگهداری جواهرات خود توجه کنید. از تماس جواهرات خود با مواد شوینده، شیمیایی، در مقابل گرمای مستقیم و شدید، ضربه و نور مستقیم خورشید و موارد مشابه خودداری کنید.

همچنین بهتر است جواهرات از جنس نقره را در ظرف یا کیسه ی بسته نگهداری کنید و در مقابل از نگهداری مروارید در کیسه ی بسته خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *