راهنمای خرید طلا

2 نکته قبل از خرید طلا باید حتما به آنها دقت کنیم

2 نکته قبل از خرید طلا باید حتما به آنها دقت کنیم

2 نکته اساسی که قبل از خرید طلا باید حتما به آنها دقت کنیم!

خرید طلا یکی از رسوم قدیمی و رایجی است که از زمان های گذشته تاکنون در ایران وجود داشته است اما حقیقت آن است که قبل از آنکه بخواهیم برای طلا خریدن به سراغ فروشگاه ها و مغازه های طلافروشی برویم بهتر است به برخی از نکات مهم دقت کنیم:

نکته اول

بهترین نوع طلا، طلای 18 عیار میباشد. مسلما شما نیز تاکنون چیزهایی در مورد طلای 24 عیار و طلای 18 عیار شنیده اید و در زمان های قدیم نیز همیشه اختلاف نظرهایی در مورد عیار طلا وجود داشت اما حقیقت آن است که چیزی به نام طلای 24 عیار وجود ندارد.

جالب است بدانید که تنها طلایی که 24 عیار محسوب میشود و کاملا خالص به حساب می آید، شمش طلا میباشد.

همین موضوع نیز باعث شده است که شمش طلا بسیار نرم باشد و مسلما از چنین طلای نرمی نمیتوان برای ساخت زیور آلات مختلف استفاده کرد.

زیورآلات طلا باید دارای مقداری استحکام باشند و ناخالصی ها باعث ایجاد این استحکام میشوند و به همین دلیل نیز سازندگان طلا از مقداری مس و نقره برای ایجاد این استحکام استفاده می کنند که در اصطلاح به ان ها طلای 18 عیار میگوییم.

در نهایت بهتر است سخنان فروشندگان در مورد طلای 24 عیار را باور نکنید و از همان ابتدا برای انتخاب زیور آلات به سراغ طلای 18 عیار بروید.

نکته دوم

اگر میخواهید در هنگام طلا خریدن متوجه شوید که آیا طلای انتخابی شما دست اول است یا دست دوم و در تشخیص آن شک دارید، به شما توصیه میکنیم که حتما به ظاهر طلا به خصوص در قسمت قفل آن دقت کنید.

اصولا قسمت قفل طلاهای دست دوم به نسبت دیگر قسمت های طلا دارای براقیت کمتری میباشد و حتی ممکن است کمی خط و خش نیز داشته باشد.

متاسفانه عدم دقت و آگاهی افراد در هنگام طلا خریدن باعث شده است تا انان در تشخیص طلای نو و دست دوم دچار مشکل شوند و بسیاری از سودجویان و کلاهبرداران، طلای دست دوم را به جای طلای دست اول به آنها بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *