اخبار طلا

گذشته جواهرات و زیورآلات در ایران

گذشته جواهرات و زیورآلات

به طور کلی سنگ ها به دو دسته‌ی سنگ‌های قیمتی و نیمه ‌قیمتی تقسیم می‌شوند، سنگ های قیمتی شامل زمرد، الماس، یاقوت کبود و یاقوت قرمز هستند و سنگ های نیمه قیمتی شامل توپاژ، سیترین، آمیتیست و… هستند.

همچنین جواهرات به دلیل ارزش و بهای بسیار زیادی که دارند لازم به توجه و دقت و وسواس بیشتری در خرید هستند.

جواهر چیست؟

به طور کلی سنگ ها به دو دسته‌ی سنگ‌های قیمتی و نیمه ‌قیمتی تقسیم می‌شوند، سنگ های قیمتی شامل زمرد، الماس، یاقوت کبود و یاقوت قرمز هستند و سنگ های نیمه قیمتی شامل توپاژ، سیترین، آمیتیست و… هستند.

سنگ های قیمتی به دلایل مشخصی ارزش و محبوبیت زیادی پیدا کرده اند این دلایل هم ویژگی های خاص سنگ های قیمتی از جمله:

درخشندگی و جلوه و زیبایی آن ها، کمیاب بودن آن ها و سخت و با دوام آنها، دوام آن ها در برابر ضربه و فشار و خراش می باشد. حال جواهر چیست؟

هنگامیکه این سنگ های قیمتی یا نیمه قیمتی بر روی فلزات ارزشمند مانند طلا، نقره، پلاتین، تیتانیوم و… تراش خورده و کار می شود به جواهر تبدیل می شود.

بهترین جواهرات در گذشته

جالب است بدانید که سنگ های قیمتی و جواهرات به دلیل جلوه و زیبایی بی نهایتشان با گذشت زمان به سمبل های فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده اند.

برای مثال سنگ الماس به روی انگشتر سال هاست که در همه جای دنیا در کنار خرید نیم ست طلا برای عروسی، برای درخواست ازدواج استفاده می شود.

یاقوت با رنگ قرمز نماد عشق و ابراز علاقه را دارد و همچنین زمرد به رنگ سبز نماد ثروت، شهرت، طبقه ی اجتماعی بالا را دارد که در طول سال ها این نماد شکل گرفته.

اما جواهرات به دلیل ارزش و بهای بسیار زیادی که دارند لازم به توجه و دقت و وسواس بیشتری در خرید هستند چون ممکن است شما پس از پرداختن بهای هنگفتی جواهر خود را خریداری کنید و بعد ها متوجه شوید که جواهر شما مرغوبیتی را که شما بهای آن را پرداخته اید نداشته باشد.

پس برای اینکه درگیر چنین مشکلات و مسائل نشوید پیشنهاد می شود از فروشگاه های معتبر و با تجربه خرید کنید به طوری که رضایت شما از خریدتان را تضمین کنند.

همچنین باید بدانید به نحوه ی تراش جواهر دقت کافی داشته باشید. جواهر مرغوب آن است که با بهترین کیفیت تراش خورده باشد و سنگ قیمتی کار شده بر روی آن از خلوص بالایی برخوردار باشد که موجب انعکاس بیشتر نور و درخشش هر چه بیشتر جواهر شما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *