راهنمای خرید طلا

بهترین ست های طلا را از کجا بخریم؟

بهترین ست های طلا

خرید بهترین ست های طلا

شاید برای شما و اطرافیانتان پیش آمده باشد که برای خرید طلا به بازارها و مغازه ها یا حتی مناطق آزاد مراجعه کرده باشید اما به جای طلای دست اول به شما طلای دست دوم فروخته باشند و قیمت طلای نو را از شما دریافت کرده باشند.

همین موضوع باعث میشود تا افراد تا حد زیادی نسبت به خرید طلا بی اعتماد شوند و برایشان این سوال پیش اید که برای خرید بهترین ست های طلا باید دقیقا به کجا مراجعه کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که برای جلوگیری از کلاهبرداری ها و سو استفاده بسیاری از افراد در بازارهای طلا بهتر است شما از طلافروشی هایی خرید خود را انجام دهید که نام آنها در فهرست سایت اینترنتی بانک مرکزی وجود داشته باشد.

مشکلات پیش رو

حتما به این موضوع دقت داشته باشید که در صورت خرید از مراکز فروشی غیر از آنهایی که در سایت بانک مرکزی وجود دارد، اگر با مشکلی جدی روبرو شوید ( مثل فروش طلای دست دوم به جای طلای دست اول، کم فروشی و… ) راه شکایت قانونی از این فروشنده ها کمی سخت تر از انهایی میباشد که نامشان در فهرست بانک مرکزی وجود دارد.

اما مسلما این موضوع بدان معنا نمیباشد که در صورت خرید از مغازه ها و فروشنده های دیگر امکان پیگیری قانونی وجود نخواهد داشت.

چک کردن مشخصات

در حالت کلی به شما توصیه میکنیم حتی اگر از طلافروشی هایی که نامشان در فهرست نیز نمی باشد هم خرید کردید، حتما به یاد داشته باشید تا فاکتور خرید بگیرید و در فاکتور خرید شما حتما باید تمامی موارد زیر ذکر شود:

1. مشخصات مربوط به طلای خریداری شده ( عیار ، نو بودن یا دست دوم بودن و….)
2. جزییات قیمت مربوط به طلا با توجه به مالیات و اجرت ان
3. آدرس دقیق طلافروشی
4. مهر طلافروشی
5. نام مغازه و نام فروشنده

با وجود فاکتور خریدی که تمام مشخصات مذکور در آنها وجود داشته باشد، راه پیگیری قانونی شما و طرح شکایت حقوقی در صورت وجود هرگونه مشکل و چالشی، هموار تر خواهد بود و دیگر نگرانی برای خریداران وجود نخواهد داشت و دیگر میتوان با خیال راحت از مغازه مورد نظر، خرید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *